Přírodní stavitelství - KURZ v knize.

Stále více používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale je dobré vědět, jak a kde je správně použít, aby vydržely, nešly do nich myši a fungovaly tak, jak si přejeme. Několik rozdílných konstrukcí a jak si lze ušetřit hodně práce a peněz tou správnou konstrukcí si ukážeme na příkladech a chybách několika staveb.

+ Návod na stavbu slaměno-hliněného domu

Obsah kurzu (9 kapitol a 108 lekcí) najdete v příloze.

Probereme praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). Probereme tipy, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

Autor: Petr Skořepa

Navrhl a postavil jsem již přes 12 zajímavých domů a celou Eko-osadu a po 12ti letech jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého a také, že to může dokázat každý, třeba jen organizovat.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. A že i různé technologie a tvary (kruhový, hranatý, šestiúhelníkový) mají nějaký význam. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat nebo jak správně kombinovat? 

Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě. (www.terapia-tmou.skwww.prirodniubytovani.cz)

Již 12 let učím ve škole přírodního stavitelství, přes to nejsem extremista na slaměné domy a hlínu. 
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály a MODERNÍ technologií. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit dům, který bude zdravý a hlavně jednoduchý a krásný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít. 

Tvoření bez hypotéky znamená změnu myšlení.
Jsem za recyklaci, opravy, údržbové věci, renovaci, selský rozum, pohyb, cvičení a pocitové vnímání.

Petr stavia domy prevažně z dreva, slamy a hliny – netradičné kruhové alebo sťahovatelné domy. Testuje nové techniky na svojich stavbách a teda bude hovoriť o výhodách, problémoch a chybách na rôznych konkrétnych stavbách. Okrem praktických informácií Vám môže sprostredkovať nadobudnuté informácie z oblastí: pasívne domy, prírodné staviteľstvo, zelené strechy, sebestačné domy – earthships, získavanie energie, Geomantia, feng-šuej, liečiteľstvo, poriadok prírody a jejich aplikácie v našich podmienkach.

Více o Petrovi najdete tu…

REFERENCE:

Ahoj Petře,

Nechci zatěžovat zbytečnými řečmi, jen shrnout za sebe brněnský seminář: 5 let na stavební fakultě mi nedalo víc než víkendový seminář, který jsem právě absolvovala. Bez přehánění. Díky.

Z Brna zdraví Vlaďka Janáčková

Komentáře na fackozboku:

Byl to právě Petrův kurz, a 2 měsíční pobyt v jeho osadě – co mi otevřelo cestu k přírodnímu stavitelství  a za to moc děkuji.

Jakub (www.cubotami.cz)

 

Doporučuju, knihy “Kde domov můj” a ” Přírodní stavitelství” jsem trošku jazykově dotahovala a jsou velmi praktická, originální, inovativní a vtipná. Taky jsem pár dní bydlela v té slaměnohliněné “jurtě” a bylo to úžasné!

 Eva Hauserová

Kurz v PDF nebo jako audiokniha je nejlevnější forma souhrnu návodů jen za 20 EUR/500kč. Nebo PDF + audio + tištěná kniha v pevné vazbě o 212 stranách A4 se 172 obrázky  za 40 EUR/1000Kč.

 

Kurz v PDF je celobarevný s fotkami a obrázky a je přiložen i návod na případnou výrobu papírové knihy z PDF.

Ukázka knihy ke stažení je zde… 

V případě zájmu o zaslání papírové knihy v ČR nebo SR je nutné uvést Vaši přesnou poštovní adresu.
POZOR! Tištěné knihy jsou zatím pouze v českém jazyce.