Přednáška "Přírodní stavitelství a soběstačnost" - Praha, Brno, Bratislava

Stále více používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale je dobré vědět jak a kde je správně použít, aby vydrželi, nešli do nich myši a fungovali tak, jak si přejeme. Několik rozdílných konstrukcí a jak si lze ušetřit hodně práce a peněz, což bohužel nebývá pravidlem si ukážeme na příkladech a chybách několika staveb.

Mimo jiné zazní i návod “Jak stavět a žít soběstačně teď hned i bez peněz”. PS: Poslední dva roky ukázali velké výhody žití soběstačně a v ústraní.

ONLINE KURZY nebo EBOOKY, audioknihy či tištěné KNIHY “Kde domov můj” a “Přírodní stavitelství” jsou k dispozici zde www.nopatent.eu   a tištěné knihy bude možné koupit či pro předplatitele vyzvednout přímo na přednášce.

Na otázky bude čas před nebo po přednášce a osobní konzultace lze domluvit před přednáškou.

Úvodní přednáška pro ty, kdo si chtějí postavit zdravý přírodní dům, mobilní jurtu nebo chtějí ŽÍT SOBĚSTAČNĚ.

Probereme stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). Přednáška bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů jak si ušetřit čas a energii. Kdo pozná, tak ví, že s časem se snažím hospodařit efektivně.

Seminář povede: Petr Skořepa

Navrhl a postavil jsem již několik domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat?

Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě

Již 12 let učím ve škole přírodního stavitelství, ikdyž nejsem extremista na slaměné domy a hlínu.
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály, technologií a moderním stavitelstvím. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit „skutečně efektivní dům“. Který bude velmi dlouhověký, odolný, zdravý a hlavně jednoduchý, krásný a tedy levný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít.
Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze nová lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za opravy, údržbové věci, recyklaci, renovaci a pocitové vnímání.

Petr stavia domy prevažně z dreva, slamy a hliny – netradičné kruhové alebo sťahovatelné domy. Testuje nové techniky na svojich stavbách a teda bude hovoriť o výhodách, problémoch a chybách na rôznych konkrétnych stavbách. Okrem praktických informácií Vám môže sprostredkovať nadobudnuté informácie z oblastí: pasívne domy, prírodné staviteľstvo, zelené strechy, sebestačné domy – earthships, získavanie energie, Geomantia, feng-šuej, liečiteľstvo, poriadok prírody a jejich aplikácie v našich podmienkach.

Nechci zatěžovat zbytečnými řečmi, jen shrnout za sebe brněnský seminář: 5 let na stavební fakultě mi nedalo víc než víkendový seminář, který jsem právě absolvovala. Bez přehánění. Díky.

Z Brna zdraví Vlaďka Janáčková

Další reference najdete zde… A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme “Proběhlé akce” a “Příběhy z osady“, v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku

Ve všech městech začínáme v 16 00 a končíme v 18 00.

Po přednášce bude následovat od 19 00 do 22 00 kurz “Finanční soběstačnost, firma a kryptoměny.

Dny a místa konání jsou:

Přednáška "Přírodní stavitelství a soběstačnost" - Brno 18.6

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání

pracoviště Rozmarýnek Rozmarýnová 6, 637 00 Brno-Jundrov

www.lipka.cz/rozmarynek

Přednáška “Přírodní stavitelství a soběstačnost” – Praha 11.5. a 8.6.

DanceLAB Praha – (Blízko u I.P. Pavlova a Náměstí Míru)
U Zvonařky 9, 120 00 Královské Vinohrady, Hlavní Město Praha, Czech

Přednáška "Přírodní stavitelství a soběstačnost" - Bratislava 11.6.

Miesto konania prednášky: https://brighterlife.sk/
Brighter Life Center, Hurbanovo nám. 5, Bratislava (centrum sa nachádza v centre mesta medzi Michalskou bránou a nám. SNP, 1.poschodie). Parkovanie: https://www.bps.sk/

SPOLUJÍZDU si prosím domlouvejte sami zde: http://www.ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

Aktuální dopravní spojení můžete získat na zde : idos.cz

Instrukce k akci:

Doporučený příspěvek

Co sebou

Záloha a příspěvek

500,-Kč (20 EUR)

Každému asi týden před akcí posíláme připomenutí. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako “Toto není SPAM”.

Určitě je dobré si vzít přezůvky a psací potřeby.

Pořádá občanské sdružení Eko-osada o.z.

Prosím o pomoc se sdílením akce, nebo vyvěšení přiloženého letáku na vhodná místa, která máte cestou, děkuji. Ke stažení v jpg či pdf zde…