0(0 Ratings)

Přírodní stavitelstvi Kurz

Duur: 7h
Studenten: 103

Co se naučím?

  • Kurz nebo kniha pro ty, kdo si chtějí postavit zdravý přírodní dům, mobilní jurtu nebo jen chtějí zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami.
  • + Návod na stavbu slaměno-hliněného domu.

Stále více používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale je dobré vědět, jak a kde je správně použít, aby vydržely, nešly do nich myši a fungovaly tak, jak si přejeme. Několik rozdílných konstrukcí a jak si lze ušetřit hodně práce a peněz, což bohužel nebývá pravidlem, si ukážeme na příkladech a chybách několika staveb.

+ Návod na stavbu slaměno-hliněného domu

Obsah kurzu (9 kapitol a 108 lekcí) najdete v příloze.

Probereme praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). U nás v osadě máme omítky na jedné stavbě bez jakéhokoli zakrytí už rok a není zde žádné vymývání, žádný degrad materiálu! Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

Autor: Petr Skořepa

Navrhl a postavil jsem již přes 12 zajímavých domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého a také, že to může dokázat každý.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. A že i různé technologie a tvary (kruhový, hranatý, šestiúhelníkový, hobití, kopulovitý) mají nějaký význam. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat nebo jak správně kombinovat? 

Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě. (www.terapia-tmou.skwww.prirodniubytovani.cz)

Již 11 let učím ve škole přírodního stavitelství, přes to nejsem extremista na slaměné domy a hlínu. 
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály a MODERNÍ technologií. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit „skutečně efektivní dům“. Který bude velmi dlouhověký, odolný, zdravý a hlavně jednoduchý, krásný a tedy levný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít. 

Tvoření bez hypotéky znamená změnu myšlení.
Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za recyklaci, opravy, údržbové věci, renovaci, selský rozum, pohyb, cvičení a pocitové vnímání.

Petr stavia domy prevažně z dreva, slamy a hliny – netradičné kruhové alebo sťahovatelné domy. Testuje nové techniky na svojich stavbách a teda bude hovoriť o výhodách, problémoch a chybách na rôznych konkrétnych stavbách. Okrem praktických informácií Vám môže sprostredkovať nadobudnuté informácie z oblastí: pasívne domy, prírodné staviteľstvo, zelené strechy, sebestačné domy – earthships, získavanie energie, Geomantia, feng-šuej, liečiteľstvo, poriadok prírody a jejich aplikácie v našich podmienkach.

Více o Petrovi najdete tu…

REFERENCE:

Ahoj Petře,

Nechci zatěžovat zbytečnými řečmi, jen shrnout za sebe brněnský seminář: 5 let na stavební fakultě mi nedalo víc než víkendový seminář, který jsem právě absolvovala. Bez přehánění. Díky.

Z Brna zdraví Vlaďka Janáčková

Komentáře na fackozboku:

Byl to právě Petrův kurz, a 2 měsíční pobyt v jeho osadě – co mi otevřelo cestu k přírodnímu stavitelství  a za to moc děkuji.

Jakub (www.cubotami.cz)Doporučuju, knihy “Kde domov můj” a ” Přírodní stavitelství” jsem trošku jazykově dotahovala a jsou velmi praktická, originální, inovativní a vtipná. Taky jsem pár dní bydlela v té slaměnohliněné “jurtě” a bylo to úžasné!

 Eva Hauserová

Cena za kompletní kurz, tedy text, aktualizované odkazy, více obrázků a videa je 20 EUR / 500 kč. 

Nebo si můžete pořídit e-knihu + audioknihu za 20 EUR/500kč. Nebo eknihu + tištěnou knihu o 208 stranách A4 s 211 obrázky  za 30 EUR/750Kč. Kniha je celobarevná a je přiložen i návod na případnou výrobu papírové knihy z ebooku svépomocí.

Ukázka knihy ke stažení je zde… 

Tištěné knihy rozvážím po CR a SR autem a na solárním kole. Aktuální cesty doplňuji na úvodní stránce. Stači napsat SMS na 00421944293223 a po cestě se mohu zastavit.

About the instructors

Student Ratings & Reviews

No Review Yet
No Review Yet

Kurz obsahuje

  • Online kurz obsahuje navíc oproti knize nebo e-knize i aktualizované odkazy, videa, fotonávody a další...

Požadavky

  • Práce se slámou a hlínou je jednoduchá, ale praxe z 12ti různých staveb ukazuje pokud chcete postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je náročnější na informace...
  • Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb.

Cílové skupiny

  • Jak dobře postavit přírodní, zdravý nízkoenergetický dům s dlouhou životností. Dřevo, sláma, hlína, kámen. Tvorba záměru.

Want to receive push notifications for all major on-site activities?